Sklep dla klientów w Internecie

Sklep dla klientów w Internecie

Istnieje wiele platform, które pozwalają nam stworzyć własny sklep dla klientów w Internecie. Niektóre z nich są płatne, inne – całkowicie bezpłatne. Gdzie najlepiej założyć sklep internetowy?

Shoper

Sklep dla klientów w Internecie
Sklep dla klientów w Internecie

Shoper SA oferuje gotowe oprogramowanie umożliwiające stworzenie własnego sklepu internetowego. Działa na rynku od 2005 roku i jest jedną z najwyżej ocenianych platform dla sprzedawców.

Korzyść

Główną zaletą platformy Shoper jest to, że system obsługuje cały proces zakupowy. Oznacza to, że nie tylko ułatwia nam przyjmowanie zamówień składanych przez klientów naszego sklepu, ale także ułatwia wysyłkę i rozliczanie zakupów. Wielkim atutem jest również wewnętrzny system płatności, który obsługuje wszystkie metody najczęściej wykorzystywane przez klientów – od przelewów i kart po BLIK i Google Pay. Nie możemy zapomnieć o funkcjach, które pozwalają nam dotrzeć do większej liczby klientów. Osiągniemy to, ponieważ platforma jest zintegrowana nie tylko z Allegro i Facebookiem, ale także z portalami takimi jak Ceneo.

Wada

Wśród minusów najczęściej wymieniamy cenę platformy. O ile przez pierwsze 14 dni mamy dostęp do bezpłatnego okresu próbnego, to po tym czasie przychodzi czas na wykupienie abonamentu. Najbardziej zaawansowane funkcje są dostępne tylko w najdroższych pakietach. Kolejną wadą jest brak możliwości dostępu do kodu źródłowego strony. Dla kogoś, kto ceni sobie swobodę budowania strony internetowej i dopracowywania jej detali, to nie lada gratka. To rozwiązanie daje również ograniczone możliwości, jeśli chodzi o naprawianie błędów na stronie.

Shopgold

Shopgold to jedno z dostępnych na rynku programów, za pomocą którego można prowadzić sklep internetowy.

Korzyść

Wśród zalet oprogramowania Shopgold pierwszą rzeczą, o której wspominają użytkownicy, jest łatwość obsługi. Zapewnia to maksymalną funkcjonalność bez konieczności zgłębiania złożonej wiedzy. Shopgold jest również bardzo przyjazny dla klienta. Pozwala łatwo wyszukiwać produkty i łatwo je kupować. Warto zaznaczyć, że ze względu na sposób, w jaki program został stworzony, Shopgold umożliwia targetowanie stron Twojego sklepu za pomocą SEO.

Wada

Minusem jest głównie to, że Shopgold to kolejna płatna platforma. Problem polega też na tym, że ciężko znaleźć w sieci obiektywne recenzje platformy.

Sky_shop

Oprogramowanie Sky_shop pozwala na jednoczesne prowadzenie sklepu internetowego i hurtowni, a jego historia sięga 2009 roku. Od tego czasu oprogramowanie jest stale aktualizowane, aby sprostać pojawiającym się potrzebom zarówno sprzedawców, jak i klientów.

Korzyść

Choć jest to kolejne płatne narzędzie do tworzenia sklepu, warto zaznaczyć, że kupując abonament otrzymujemy również wsparcie obsługi klienta oraz hosting serwerów o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje również szeroki wachlarz obsługiwanych branż. Znajdziemy tu narzędzia dla około 1200 rodzajów biznesu. Duża popularność tego oprogramowania obejmuje również wszystkie funkcje, które są ważne dla branży sprzedaży internetowej. Sky_shop umożliwia wygodne projektowanie grafiki sklepu za pomocą łatwych w użyciu szablonów, zakładanie sklepu z wieloma firmami kurierskimi, systemami płatności online oraz platformami aukcyjnymi i marketingowymi.

Wada

Wśród wad można wymienić podstawowy problem wielu tego typu sklepów, jakim jest brak dostępu do kodu źródłowego serwisu. Oznacza to, że wszystkie problemy musimy rozwiązywać bezpośrednio kontaktując się z programistami platformy. Istotną wadą tego rozwiązania jest również cena. Jeśli chodzi o Sky_shop, co miesiąc płacimy abonament, a wszystkie usługi dodatkowe mają kolejne opłaty.

PrestaShop

Prestashop to oprogramowanie typu open source do tworzenia sklepów internetowych, które w swojej podstawowej formie jest odpowiednie dla małych i średnich sklepów. Jeśli zamierzamy otworzyć duży sklep, będziemy potrzebować rozbudowanej wersji Prestashop.

Korzyść

Jedną z wielkich zalet Prestashop jest możliwość pozycjonowania witryny pod kątem SEO, co nie gwarantuje tego typu sklepu. Użytkownicy chwalą również międzynarodowe wsparcie oprogramowania i możliwość hostowania stron internetowych w wielu językach. Dostępność wielu ważnych funkcji jest również korzystna dla platformy. Na przykład możemy za jego pomocą wystawiać faktury, przetwarzać płatności w różnych walutach wszystkimi popularnymi metodami, tworzyć newslettery i porównywarki cen. Główną zaletą Prestashop jest również to, że jego podstawowa wersja jest darmowa. Wyciągamy portfele tylko wtedy, gdy chcemy powiększyć nasz sklep.

Wada

Jednym z minusów tego oprogramowania jest częsta konieczność wprowadzania poprawek do naszego sklepu z powodu częstych aktualizacji. Co gorsza, te poprawki nie ładują się same – trzeba to zrobić ręcznie. Istnieją też wątpliwości, czy oprogramowanie poradzi sobie z naprawdę dużymi sklepami, nawet w wersji rozszerzonej. Dlatego jeśli nasz sklep odniesie sukces i znacząco się rozwinie, istnieje szansa, że ​​trzeba będzie przenieść go na jedną z konkurencyjnych platform.