Profesjonalna stylizacja paznokci

Profesjonalna stylizacja paznokci

Profesjonalna stylizacja paznokci: piękne dłonie to podobno wizytówka kobiety. Jednak każda z nas ma nieco inne preferencje co do wyglądu swoich paznokci. Na szczęście nowoczesnych technik stylizacji paznokci jest pod dostatkiem i niezależnie od naszych upodobań, znajdziemy coś dla siebie. Jednak nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich. Jego wybór zależy od naszych osobistych preferencji, a także stanu naszych paznokci i naszego trybu życia. Jakie są najpopularniejsze metody stylizacji paznokci? Co warto o nich wiedzieć?

Podstawowe zabiegi stylizacji paznokci

Salony kosmetyczne proponują nam różnorodne zabiegi stylizacji paznokci. Aby uzyskać niepowtarzalny efekt na dłoniach możemy udać się do doświadczonej manikiurzystki, która posiada specjalne przeszkolenie i posługuje się w swojej pracy profesjonalnymi narzędziami. Jednak coraz więcej kobiet robi sobie paznokcie w domu. Przy odrobinie cierpliwości już niedługo opanujemy ten zabieg, a nasze paznokcie zawsze będą wyglądały, jakby dopiero co wyszły z salonu!

Jakie są najpopularniejsze metody stylizacji paznokci? Obejmują one:

 • manicure klasyczny,
 • manicure żelowy i akrylowy,
 • manicure hybrydowy,
 • rekonstrukcja paznokcia,
 • naturalne przedłużanie paznokci,
 • utwardzanie płytki paznokcia,
 • odnowa paznokci,
 • ozdoby do paznokci.

Widać, że modelowanie zdobienia paznokci to nie tylko nałożenie specjalnego lakieru, ale wzmocnienie jego struktury czy odbudowa po uszkodzeniach mechanicznych. Wiele z tych podstawowych technik można łączyć, aby osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Paznokcie hybrydowe to jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Lakier Hybrydowy to zaawansowany technologicznie wynalazek, który pozwala uzyskać elegancki, trwały i odporny na uszkodzenia manicure. Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie i ładnie, mają gładkie wykończenie i doskonały połysk. Co więcej, dobrze wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się nawet do 3 tygodni! Nic dziwnego, że tak wielu ludzi to uwielbia. Ale jak samodzielnie wykonać zdobienie hybrydowe?

 • Aby rozpocząć, tablica perforowana powinna być odpowiednio przygotowana. Musisz usunąć wrośnięte, nieestetyczne skórki i opiłować paznokcie do pożądanego kształtu.
 • Następnym krokiem jest szlifowanie wszystkich paznokci. W tym celu za pomocą bloku polerskiego dokładnie przecieramy całą płytkę paznokcia. Trwałość naszego manicure zależy w dużej mierze od tego, czy prawidłowo stępiliśmy paznokcie.
 • Następnie przecieramy paznokcie wacikiem bezpyłowym zamoczonym w specjalnym środku czyszczącym, który usunie tłuste plamy.
 • Następnie nadszedł czas, aby zastosować podstawy. Nałóż produkt bazowy równomiernie na paznokcie, a następnie utrwal go pod lampą UV na około 2 minuty.
 • Kolejnym krokiem jest wymieszanie esencji zdobienia paznokci. Dokładnie pokrywamy wszystkie paznokcie mieszanym lakierem o wybranym kolorze. Najlepiej nakładać cienką warstwę, dzięki czemu efekt będzie bardziej naturalny. Po nałożeniu każdego paznokcia lakier należy utwardzać pod lampą UV przez 2 minuty. Aby uzyskać głębszy kolor i trwalszy manicure, całą operację trzeba powtórzyć.
 • Po wykonaniu manicure i utwardzeniu lakieru w lampie możemy przejść do ostatniego kroku. Na paznokcie nakładamy top coat i dodatkowo utrwalamy lampą UV na około 2-3 minuty. Na koniec ponownie umyj paznokcie środkiem czyszczącym.

Przedłużanie paznokci – jak to się robi?

Profesjonalna stylizacja paznokci
Profesjonalna stylizacja paznokci

Nie każdy ma naturalnie mocne i piękne paznokcie. Ponadto, z przyczyn takich jak niewłaściwa dieta, różne choroby i charakter pracy, paznokcie niektórych kobiet łatwo się łamią i niszczą. Ten problem można przezwyciężyć, przynajmniej częściowo, za pomocą przedłużania paznokci. Istnieją różne metody stylizacji tej formy paznokci, ale zwykle wykonuje się przedłużanie żelowe. Jak przebiega proces?

Przygotowanie paznokci do przedłużania przypomina manicure hybrydowy. Płytka paznokcia musi być zmatowiona i odtłuszczona, a sam paznokieć musi mieć prawidłowy kształt. Następnie pokryliśmy je cienką warstwą żelu bazowego i utwardziliśmy w lampie przez około 3 minuty. Kolejnym krokiem jest umieszczenie formy pod krawędzią paznokcia.

Kluczem do sukcesu jest ułożenie paznokci zgodnie z ich naturalnym kształtem, tak aby dokładnie przylegały do ​​płytki paznokcia. Jeśli mamy pewność, że formularz jest prawidłowo ułożony, możemy nałożyć niewielką ilość żelu do odbudowy. Warstwę żelu utwardzamy w lampie UV i całą operację powtarzamy. Po utrwaleniu żelu przystępujemy do delikatnego odklejania modelu. Następnie wystarczy opiłować paznokcie i nadać całości dowolny kształt i długość. Na koniec aplikujemy żel do stylizacji i utwardzamy go w lampie, a następnie przecieramy płynem do demakijażu. Po przedłużeniu można wykonać inne zdobienia, np. zdobienia ze zdobieniami.