Jakie zabiegi oferuje gabinet medycyny estetycznej?

Jakie zabiegi oferuje gabinet medycyny estetycznej?

Jakie zabiegi oferuje gabinet medycyny estetycznej? Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi odmładzające. W świecie, w którym młody wygląd i świeża skóra stają się coraz cenniejsze, lekarze medycyny estetycznej ścigają się, by udoskonalić sztukę odmładzania. Im więcej zabiegów, tym lepiej dla naszych pacjentów. Chirurgia staje się coraz bezpieczniejsza, ponieważ lekarze dążą do poprawy swoich możliwości ze względu na ostrą konkurencję. Który wybrać, aby Twoja skóra poczuła się odświeżona? Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Skinboosters – leczy matowy, nierówny koloryt skóry

Jakie zabiegi oferuje gabinet medycyny estetycznej?
Jakie zabiegi oferuje gabinet medycyny estetycznej?

Kwas hialuronowy ma wiele nazw. W preparatach zwanych „skin boosterami” mamy do czynienia z kwasem hialuronowym, który nie tylko wypełnia skórę, ale również ją nawilża i aktywuje produkcję nowych komórek (kolagenu i elastyny). Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w skórze, dzięki czemu utrzymuje jej jędrność. Niedobór kwasu hialuronowego może mieć katastrofalne skutki dla wyglądu twarzy: staje się ona matowa i pozbawiona życia, zauważamy wiele drobnych zmarszczek i nieestetyczny koloryt.

W młodym organizmie jest wystarczająca ilość kwasu hialuronowego, aby zapewnić skórze zdrowie i elastyczność. Co więcej: To związek, który nie tylko wpływa na wygląd naszej skóry, ale również utrzymuje płyn maziowy na odpowiednim poziomie dla prawidłowego funkcjonowania stawów. Jest także składnikiem ciała szklistego oka. Niestety, stan organizmu polegający na wytwarzaniu dużej ilości kwasu nie trwa wiecznie – wraz z wiekiem ilość kwasu zmniejsza się, a wyniki są widoczne gołym okiem.

Dzięki zabiegowi Skinboosters (przygotowanego przez firmę Juvederm), który odbudowuje strukturę skóry, głęboko nawilża, możemy liczyć na efekt odnowy naskórka. Zabiegi wykonywane są na twarz, dłonie i szyję. Skóra na długo staje się gładka, nawilżona i jędrna. Ponieważ efekty odmładzające widoczne są niemal natychmiast po zabiegu, warto rozważyć zastosowanie go nawet na kilka dni przed ważną uroczystością. Lekarze medycyny estetycznej lubią mówić, że to zabieg „bankietowy” – pacjent w krótkim czasie wygląda świetnie.

Zwykły kwas hialuronowy zdziała cuda

Innym rodzajem kwasu hialuronowego stosowanego do odmładzania jest kwas hialuronowy, który wypełnia linie i zmarszczki powstające z wiekiem. Rola kwasu polega głównie na zdolności łączenia włókien kolagenowych i cząsteczek wody, a jeden gram potrafi związać nawet kilka litrów płynu. Dlatego – właściwie stosowany – tak skutecznie maskuje upływ czasu na naszych twarzach. Medycyna estetyczna to nie jedyna dziedzina, w której substancja jest wykorzystywana – znajduje zastosowanie również w ortopedii, leczeniu zwyrodnień stawów i stomatologii. Znajdujemy go w kroplach do oczu i płynach do soczewek kontaktowych.

Lekarze stosujący kwasy zazwyczaj pozwalają swoim pacjentom wybrać preparat, który zastosują. Wybór jest ogromny: od gęstych preparatów do wygładzania dużych zmarszczek po lekkie substancje dla młodych kobiet. W zależności od konsystencji lekarze mogą osiągnąć różne wyniki. Chociaż pacjenci często mają wątpliwości, nie martwią ich deformacje twarzy spowodowane stosowaniem kwasu hialuronowego, ale należy go stosować z umiarem.

Botoks – gwiazda gabinetów medycyny estetycznej

Botoks nie stracił na popularności. Czasy się zmieniły, a pacjenci wciąż mają nadzieję na leczenie pod jego kierownictwem. Oto dobra wiadomość – Botox, przez jakiś czas uważany za „ofiarę chirurgii plastycznej”, jest niezastąpiony, jeśli marzymy o twarzy bez zmarszczek czy „kurzych łapek”. Botoks mógłby być naszym sprzymierzeńcem, gdyby był podawany przez profesjonalistów w swojej dziedzinie. Co więcej, przyjmowanie go w młodym wieku (od około 30 roku życia) może ograniczyć naturalną tendencję do powstawania zmarszczek w niektórych obszarach twarzy. Jego efekty utrzymują się od około sześciu do dziewięciu miesięcy – zabiegi należy wtedy powtarzać, aby utrzymać zadowalające efekty.

Laser nigdy się nie starzeje

Laseroterapia pozostaje jednym z najciekawszych trendów w gabinetach medycyny estetycznej. Od lat pozostaje jednym z najlepszych zabiegów odmładzających pacjentów. Najbardziej zaawansowany sprzęt na rynku jest całkowicie bezpieczny. Ich parametry pracy dopasowywane są każdorazowo do indywidualnych potrzeb osoby poddawanej zabiegowi, dzięki czemu nie ma obaw o oparzenia skóry. Co więcej, zabieg można wykonać na skórze w wieku 30, 40 i 50 lat. Ciekawym zabiegiem jest Laseroterapia Frakcyjna – jest specyficzna, ponieważ wykonuje tysiące drobnych nakłuć w skórze, dzięki czemu ma bodziec do produkcji wielu nowych komórek – kolagenu i elastyny ​​(odpowiedzialnych za utrzymanie dobrego wyglądu skóry przez lata) status). Zabieg ujędrnia, pobudza, wygładza skórę i czyni ją przyjemniejszą w dotyku. Warto wykorzystać jego potencjał, zwłaszcza po lecie.

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl