Jakich produktów nie podawać dzieciom

Jakich produktów nie podawać dzieciom

Jakich produktów nie podawać dzieciom – nie należy podawać żadnych produktów małym dzieciom przed ukończeniem pierwszego roku życia. Na co uważać i dlaczego tych produktów nie powinno się wprowadzać do diety dziecka. Wszystko to opisujemy poniżej. Pierwszy rok życia dziecka jest niezwykle ważny dla jego późniejszego prawidłowego rozwoju. Dlatego tak ważne jest to, czym karmimy małe dzieci i na jakie substancje są narażone.

Ważną kwestią w dietach młodych ludzi jest dobór odpowiednich składników i produktów dla małych dzieci. Wszystkie produkty powinny pochodzić z upraw ekologicznych i być wolne od zbędnych konserwantów i wzmacniaczy smaku. W szczególności zwróć uwagę na:

Cukier, poza naturalną postacią występującą w owocach, w ogóle nie powinien znajdować się w diecie małego dziecka. Bez dodatku cukru przed podaniem dzieciom. Dopóki nie nauczymy naszego dziecka słodyczy, nie będzie jej pragnąć. Ponadto podawanie cukru maluchowi może być źródłem przyszłych problemów z zębami mlecznymi.

Sól, zostań w temacie przypraw, dzieci nie muszą czuć różnych smaków. Jednak smak jedzenia jest najmniejszym zmartwieniem, ponieważ podawanie dziecku soli i solonych produktów może zagrozić jego zdrowiu. Nerki dzieci nie są jeszcze w pełni rozwinięte w okresie niemowlęcym, a sól w produktach dla niemowląt może uszkodzić ten delikatny i ważny narząd. Nawet po ukończeniu pierwszego roku życia przyprawę tę należy stosować z umiarem, zwłaszcza w formie słonej przekąski między posiłkami w ciągu dnia.

Małym dzieciom surowo zabrania się jedzenia octu. Zawiera substancje, które zabijają czerwone krwinki w organizmie i białka, które tworzą główne składniki ludzkiego ciała. Spożywanie dużych ilości octu przez osoby dorosłe może powodować choroby zagrażające życiu i zdrowiu. Dzieci z kolei ważą znacznie mniej, dlatego tego produktu należy unikać w diecie dzieci w pierwszych latach życia.

Daj spokój kochanie, to może niektórych zaskoczyć. Ze względu na dużą zawartość pyłków jest silnym alergenem i nie należy go podawać dzieciom. Dlatego w przypadku infekcji nie należy stosować tego produktu u małych dzieci.

Czekolada jest również wymieniona jako zakazana dla dzieci, ponieważ zawiera kakao w proszku, które jest składnikiem silnie uczulającym i utwardzającym. Może to prowadzić do problemów z jelitami, które mogą być bardzo nieprzyjemne nie tylko dla rodziców, ale także dla dziecka.

W jadłospisie dziecka należy również unikać truskawek. Za około rok możesz spróbować podać dziecku truskawki, ale zwróć uwagę na reakcję fizyczną dziecka, ponieważ ten owoc ma działanie uczulające. Na ich zaopatrzenie najlepiej zdecydować się latem, ponieważ ich krajem pochodzenia jest Polska, a ryzyko oprysku tych owoców jest minimalne.

Podawanie napojów gazowanych małym dzieciom też nie jest najlepszym pomysłem. Gaz zawarty w wodzie może podrażniać delikatną wyściółkę żołądka młodych oraz powodować wzdęcia i skurcze. Jeśli woda jest tylko niegazowana i słabo zmineralizowana.

Jakich produktów nie podawać dzieciom
Jakich produktów nie podawać dzieciom

Wszystkie lizaki, landrynki i landrynki to produkty, które dzieci mogą dostać wszędzie, a sklep w niczym nie pomaga rodzicom i stawia je bezpośrednio na półkach przy kasie. Warto jednak poczekać na ich podanie, po pierwsze ze względu na ryzyko zakrztuszenia się twardymi cukierkami, a po drugie ze względu na ich skład. W większości przypadków jest to po prostu mieszanina wody z cukrem i sztucznych barwników, która nie ma żadnej wartości odżywczej dla dzieci i tylko powoduje problemy z zębami u małych dzieci.

Zwiększając dietę dziecka, w pierwszej kolejności produkty dla malucha należy podawać stopniowo, po jednej małej porcji, aby móc wykluczyć składniki, na które dziecko może być uczulone. Nie zmuszaj też dziecka do próbowania nowych smaków, ponieważ może to łatwo zniechęcić je do jedzenia.

Każdy produkt, który chcemy zaoferować dzieciom, powinien pochodzić ze znanego źródła, od zaufanego dostawcy, dzięki czemu możesz chronić swoje dzieci przed długotrwałym narażeniem na chemikalia i pestycydy zawarte w nawozach używanych do uprawy roślin na Twojej plantacji. Kwestia słodyczy w żywieniu młodzieży jest bardzo kontrowersyjna, ale generalnie najlepiej odłożyć ją na później i najlepiej zachęcać dzieci do jedzenia słodkich owoców, które nie tylko są zdrowsze, ale też mogą kształtować prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego dzieci. Należy pamiętać, że dopiero od pierwszych dni życia rodzice są odpowiedzialni za kształtowanie nawyków żywieniowych młodych ludzi. Jeśli jego dieta opiera się na warzywach i owocach, a nie na słodyczach i słodzonych napojach, dziecko prawdopodobnie w przyszłości będzie wolało tego typu produkty od niezdrowych i wysokokalorycznych przekąsek.