Jaką derkę dla konia wybrać?

Jaką derkę dla konia wybrać?

Jaką derkę dla konia wybrać? Sklepy jeździeckie to miejsca, w których można znaleźć wszelkiego rodzaju derki. Jest podstawowym pokryciem tułowia i zadu konia i spełnia kilka funkcji. Dostępna jest również derka do zakrycia szyi zwierzęcia. Użyteczność derki zależy w dużej mierze od materiału, z którego jest wykonany. Główną funkcją każdej derki jest oczywiście ochrona konia i zapewnienie mu maksymalnego komfortu.

Oprócz wymienionych poniżej najpopularniejszych mat, każdy renomowany sklep jeździecki ma w swojej ofercie również specjalistyczne maty terapeutyczne, w tym magnetyczne. Posiadają właściwości chłodzące, a ich właściwością jest regeneracja zmęczonych mięśni i ścięgien oraz przygotowanie zwierzęcia do kolejnej aktywności.

Najbardziej praktyczne derki izolacyjne — podstawowe wyposażenie dla koni

Jaką derkę dla konia wybrać?
Jaką derkę dla konia wybrać?

Derki do ogrzania ciała konia były zwykle wykonane z wełny lub wełny. Miłośnicy koni zawsze zwracają uwagę na wygląd derki. Najbardziej stylowe derki izolujące wykonane są z wysokiej jakości, niemechacącej się wełny. Tkaniny te są antystatyczne i szybko schną. Wełna jest również materiałem bardzo przyjemnym w dotyku, a przez to bardzo wygodnym dla konia. Warto zaznaczyć, że derka powinna być wyposażona w regulowane paski, dzięki którym można optymalnie dopasować okrycie do wielkości zwierzęcia. Sklepy jeździeckie to miejsce, w którym z pewnością zobaczymy wiele tych specjalistycznych derek.

Najwygodniejsze derki wełniane są również wyłożone gładkim nylonowym materiałem w okolicy łopatek konia. Dzięki temu pokrowiec w żadnym wypadku nie ociera ciała zwierzęcia. Ideałem jest idealnie skrojona derka, który skutecznie ogrzewa ciało i odprowadza wilgoć. Możesz również wybrać ocieplany pokrowiec z kapturem odpinanym na rzep. Sklepy jeździeckie oferują również derki zdobione różnymi haftami. Jednak zawsze istnieje możliwość personalizacji derki, w tym wyhaftowanych imion zwierząt.

Wyjątkowa derka ozdobiona jest błyszczącymi sznurkami, sprzączkami oraz złotymi i srebrnymi wykończeniami. Jeśli chcemy zapewnić zwierzętom maksimum ciepła, powinniśmy wybrać derki wełniane. Wełna to ekologiczny, naturalny, hipoalergiczny, oddychający materiał, który idealnie dopasowuje się do temperatury ciała. Gruby wełniana derka jest idealny na najzimniejsze dni po intensywnym treningu.

Trwała, ochronna i super wygodna – stabilna derka z wieloma funkcjami

Dla konia, który większość czasu spędza w stajni, funkcjonalna derka stajenna będzie nieoceniona. Ma dwie podstawowe cechy. Musi być super wygodny dla zwierzęcia i wykonany z trwałych, odpornych na wilgoć i łatwych w czyszczeniu materiałów. Najwygodniejsze derki stajenne wykonane są z oddychających, przewiewnych materiałów. Tym samym zapewniają, że zwierzę nie poci się nadmiernie i nie przegrzeje. Sklepy jeździeckie oferują szeroką gamę tych ergonomicznie skrojonych derek. To okrycie umożliwia zwierzęciu szeroki zakres ruchów. Konie mogą swobodnie chodzić po takich matach bez obawy o jakiekolwiek otarcia.

Stabilne derki termiczne posiadają wyściółkę o różnej grubości. Te bez ocieplenia są świetne na upały. Posiadają wyjątkowo miękkie pikowanie, które wspomaga wytwarzanie ocieplenia i odprowadzanie wilgoci z zewnątrz. W ten sposób pod derką można utrzymać stałą temperaturę. Pikowany pokrowiec świetnie sprawdzi się również jako podkład pod inne derki. Najpopularniejsze derki stajenne wykonane są z antybakteryjnych, hipoalergicznych tkanin i wypełnione bawełną termiczną. Ponieważ wykładziny stajenne są podatne na uszkodzenia mechaniczne, warto zaopatrzyć się w specjalny zestaw naprawczy. Dzięki niemu zawsze możemy skutecznie zatuszować drobne niedoskonałości.

Derki padokowe – nie tylko na deszczowe dni

Profesjonalne sklepy jeździeckie oferują również ochraniacze na padoki, które mają za zadanie skutecznie chronić konie przed deszczem. W chłodne dni warto wybrać derki wybiegowe, które są wyłożone ciepłym materiałem. Lekkie, wiatroodporne, wygodne i oddychające derki padokowe mogą być z powodzeniem używane przez cały sezon. Podstawą tego pokrycia są bardzo szczelne, w pełni wodoodporne szwy. Odporna na deszcz mata treningowa ma unikalny krój dostosowany do potrzeb jeźdźca. Warto jednak wspomnieć, że derki wybiegowe, zwłaszcza te z kapturem, skutecznie chronią zwierzęta również przed poparzeniem słonecznym, promieniowaniem UV i owadami. Sklepy jeździeckie oferują również derki padokowe, idealne dla koni trenujących na karuzeli, bieżniach czy wykrokach. Mają wygodne dopasowanie wokół łopatek i są wykonane z wodoodpornego i oddychającego materiału.