Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe
producent filtrów przemysłowych
producent filtrów przemysłowych

Filtry powietrza przemysłowe dla branży spożywczej – jakie są wymagania dotyczące filtra powietrza w przemyśle spożywczym? Przemysł spożywczy stawia wysokie wymagania dotyczące czystości powietrza, dlatego zazwyczaj pomieszczenia wyposażone są w system oczyszczania z filtrem powietrza. W systemie występują nie tylko filtry  pierwotne i filtry powietrza o średniej wydajności, ale także filtry o wysokiej wydajności.

Zadaniem filtra wentylacji jest zabezpieczenie przed przenikaniem do powietrza drobnoustrojów a tym samym ograniczenie niebezpieczeństwa skażenia mikrobiologicznego. Jakość powietrza ma tutaj kluczowe znaczenie. Producent filtrów podchodzi indywidualnie do każdego zamówienia na filtry przemysłowe, dlatego udaje się uzyskać większe bezpieczeństwo w każdym pomieszczeniu.

Przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego a charakter zanieczyszczeń

Obecnie nie można sobie wyobrazić procesu produkcyjnego bez dobrze dopasowanych filtrów przemysłowych https://airconfilters.pl kieszeniowych lub kasetowych. Na przemysł spożywczy nałożone są szczególne wymagania, dlatego nowoczesne rozwiązania technologiczne są poszukiwane i efektywnie wdrażane. Prawie wszystkie przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego mają kotły, których emisje obejmują produkty niepełnego spalania paliwa, cząstki popiołu. Emisje z procesów technologicznych mogą zawierać pyły, opary rozpuszczalników, alkalia, ocet, wodór i nadmiar ciepła. W zakładach olejowych i tłuszczowych, cukrowniach, zakładach przetwórstwa oraz innych zakładach, w których intensywna działalność ma charakter sezonowy, okresy te charakteryzują się dużym zapyleniem podczas zbioru i transportu surowców. A w takich przedsiębiorstwach, jak fabryki i piekarnie zanieczyszczenie przedostaje się do środowiska przez cały rok. Filtry przemysłowe doskonale sprawdzają się przy zachowaniu higieny pracy w branży spożywczej. 

Urządzenie wentylacyjne i przemysłowe filtry powietrza 

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Bez dostępu do bezpiecznej żywności i wody nie przetrwalibyśmy, dlatego czyste środowisko produkcji żywności i napojów jest niezbędne. W obszarze produkcyjnym niezwykle ważne jest zapewnienie czystości powietrza, które ma kontakt z produktami spożywczymi, a jest to niemożliwe bez skutecznej filtracji. Filtry powietrza przemysłowe kasetowe i kieszeniowe zapobiegają powstawaniu i rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń w powietrzu, ich przenikaniu do opakowań produktów oraz zapewniają wysoką jakość żywności i jej bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi. Ponadto zwiększają odporność sprzętu na korozję i skracają przestoje.

Skuteczne oczyszczanie powietrza w przemyśle spożywczym jest możliwe tylko wtedy, gdy obliczenia i projekty systemów wentylacji są wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Konieczne jest uwzględnienie nie tylko cech produkcji, ale także wymagań i norm ustanowionych dla danej branży. Podczas procesu projektowania specjaliści określają optymalne parametry i konfiguracje systemu oraz dobierają komponenty w odniesieniu do danej specjalizacji. 

Na przykład przy projektowaniu filtrów powietrza airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/ dla zakładów przemysłowych brane są pod uwagę wskaźniki takie jak:

  • Rozdrobnienie, wielkość cząstek.
  • Stężenie zanieczyszczeń.
  • Wskaźniki mocy źródeł zanieczyszczeń, ich lokalizacja.

Wielkość cząstki zanieczyszczeń w projektowaniu urządzeń wentylacyjnych określa się na podstawie obliczeń opartych na charakterystyce urządzeń produkcyjnych. W efekcie otrzymuje się system, który zadziała, zapewniając oczyszczenie powietrza zgodnie z normami sanitarnymi.

przemysłowe filtry powietrza
przemysłowe filtry powietrza

Systemy oczyszczania powietrza dla przemysłu spożywczego – filtry kieszeniowe i kasetowe

Filtry kieszeniowe dla przemysłu najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, w których należy usunąć duże cząstki z powietrza. Filtry mogą być wykonane z różnych materiałów i są powszechnie dostępne w różnych rozmiarach, są wydajne i trwałe. Składają się z ramki ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego, w której umieszczony jest materiał filtracyjny z włókna sztucznego. Filtry kasetowe charakteryzują się dużą powierzchnią filtracji, dużą przepustowością i wydajnością, są ergonomiczne i łatwe w eksploatacji.

Jak wybrać filtr do przemysłowych systemów wentylacyjnych i jakie są rodzaje?

Producent filtrów przemysłowych zajmuje się produkcją i sprzedażą filtrów różnych typów i kategorii do montażu w systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Oferowany jest pełen zakres usług od opracowania projektu po produkcję, instalację i konserwację. W produkcji wykorzystywane są tylko najlepsze materiały i innowacyjne technologie, kontrola jakości prowadzona jest na wszystkich etapach produkcji, co pozwala uzyskać najlepszy wynik. Wszystkie produkty są certyfikowane. Udzielana jest oficjalna gwarancja.

Dlaczego potrzebne są filtry powietrza?

Zainstalowanie elementów filtrujących przemysłowych w systemach wentylacyjnych pomoże oczyścić powietrze zewnętrzne, które jest pompowane do pomieszczenia, zmniejszy to poziom osadzania się zanieczyszczeń. Ponadto filtry minimalizują ilość kurzu, mikroorganizmów itp. przedostających się do układu oddechowego człowieka, co zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku astmy i reakcji alergicznych. W zakładach przemysłu spożywczego urządzenia filtrujące oczyszczają nie tylko masy powietrza napływającego, ale także wychodzącego, zapobiegając emisji szkodliwych substancji do atmosfery.