Catering dietetyczny z Poznania

Catering dietetyczny z Poznania

Catering dietetyczny z Poznania sposobem na zdrowe odżywianie. Prowadzenie zdrowego stylu życia sprowadza się między innymi do codziennej aktywności fizycznej oraz stosowania zrównoważonej diety. Tymczasem okazuje się, że większość z nas ma duży problem z wdrożeniem prawidłowych nawyków, które mają znaczny wpływ na nasze zdrowie, zwłaszcza fizyczne. Rozwiązaniem w kwestii jadłospisu może okazać się catering dietetyczny w Poznaniu. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Dlaczego zdrowe odżywianie jest tak trudne?

Powszechny dostęp do wiedzy sprawia, że zasady zdrowego odżywiania znają nawet dzieci w wieku szkolnym. Wiemy, że w naszym menu powinno znaleźć się wiele warzyw i owoców, ważne jest spożywanie chudego nabiału, zdrowych tłuszczów czy produktów pełnoziarnistych. Dobrze znamy też listę potencjalnych produktów zakazanych, które możemy spożywać jedynie sporadycznie. Tymczasem okazuje się, że pomimo tego większość z nas wciąż odżywia się nieprawidłowo. Nasze posiłki nie są zbilansowane, a wręcz przeciwnie – często sięgamy po półprodukty, gotowce czy niezdrowe przekąski.

Dlaczego prowadzenie zdrowej diety jest tak trudne? Głównym czynnikiem demotywującym jest brak czasu. Po świeże warzywa i owoce najlepiej udać się na targ, na co nie mogą pozwolić sobie osoby pracujące na poranną zmianę. Przygotowanie zdrowych dań zabiera nam natomiast sporo czasu. Oczywiście, możemy ugotować coś na kilka dni i zamrozić, jednak prędzej czy później i tak napotkamy pustą lodówkę, choćby ze względu na nadmiar innych obowiązków, niepozwalających nam zrobić zakupów.

W takich przypadkach chętnie sięgamy po niezdrowe przekąski i dania gotowe, które mają nie tylko sporo kalorii, lecz również zawierają składniki uzależniające. Należy do nich między innymi dobrze znany cukier, lecz nie tylko. Potrawy te są smaczne i na długo zapisują się w naszej pamięci, przez co chcemy do nich wracać. Często dodatkowo myślimy sobie, że skoro nie potrafimy prowadzić zdrowego trybu życia przez cały czas, to lepiej w ogóle nie podejmować tego wysiłku. Jest to błędne koło, z którego pomoże nam wyjść catering dietetyczny w Poznaniu.

Catering dietetyczny a zdrowe odżywianie

Catering dietetyczny z Poznania
Catering dietetyczny z Poznania

W jaki sposób catering dietetyczny w Poznaniu może wpłynąć na nasze nawyki żywieniowe? Otóż każdego dnia otrzymamy zdrowe, prawidłowo skomponowane posiłki, które będą odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Są one sycące i dostarczają wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Uwzględniają również dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeśli będziemy spożywać je regularnie, po pewnym czasie całkowicie przejdzie nam ochota na słodycze, słone przekąski czy dania gotowe. Jeśli organizm czuje się nasycony i jest prawidłowo odżywiony, nie ma potrzeby sięgania po jakiekolwiek półśrodki.

Okazuje się, że osoby, które zdecydowały się na catering dietetyczny w Poznaniu, bardzo szybko odczuły pozytywną różnicę. Na efekty nie trzeba więc długo czekać, w przeciwieństwie do sytuacji, w której zasady zdrowego odżywiania wdrażamy na własną rękę. W czym tkwi sekret? Otóż przygotowaniem menu zajmuje się profesjonalista, a więc dietetyk z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem zawodowym. Natomiast same dania przygotowują dla nas wyspecjalizowani kucharze, którzy doskonale wiedzą, jakie proporcje zachować, aby posiłki były smaczne i zdrowe. My natomiast możemy cieszyć się efektami prowadzonej diety. Wśród nich warto wymienić chociażby poprawę samopoczucia, poprawę wyników badań, poprawę ogólnego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Czujemy się lżej, nasza skóra nabiera blasku, mamy też lepszy humor.

Jaką dietę wybrać?

Catering dietetyczny oferuje różne rodzaje diet, mając na uwadze także specjalne potrzeby żywieniowe niektórych klientów. Wybór konkretnego menu zależy tak naprawdę od naszych upodobań. Jeśli nie chcemy jeść mięsa, zdecydujmy się na menu wegetariańskie. Jednocześnie będziemy musieli oszacować nasze zapotrzebowanie kaloryczne – można w tym celu posłużyć się specjalnymi kalkulatorami czy tablicami. Średnie dzienne zapotrzebowanie na kalorie dorosłej kobiety wynosi około 2000, natomiast w przypadku mężczyzny – 2500. Niemniej jednak są to dane statystyczne – pod uwagę weźmy między innymi prowadzony tryb życia, wagę czy wzrost. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistą, który udzieli nam odpowiedniej porady. Pamiętajmy, że dietę możemy też zmienić, uwzględniając przy tym własne preferencje oraz potrzeby naszego organizmu. Jeśli nie będziemy się najadać, zwiększmy podaż kalorii.

Na początek musimy jednak nauczyć się współpracować z naszym organizmem. Być może okaże się, że jedząc zdrowo, możemy przyjmować nieco mniejsze porcje żywności. Najczęściej dzieje się tak w przypadku osób, które wcześniej spożywały niewielkie ilości błonnika pokarmowego, pęczniejącego w żołądku. Pamiętajmy też, że zdrowe odżywianie nie musi być nudne – warto w szczególności zapoznać się z propozycjami menu cateringu dietetycznego w Poznaniu, aby przekonać się, jak komponowane są posiłki i czego mniej więcej możemy się po nich spodziewać.